Tomasz Smokowski

80,1 tys.
obserwujących na Twitterze

Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy sportowych w Polsce. Do tej pory pracował przy wszystkich najważniejszych rozgrywkach piłkarskich w Europie i na świecie (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Liga Mistrzów, Liga Europy), a także przy polskiej ekstraklasie.

Odpowiedzialny za rozwój stacji Canal+ w Polsce, której twarzą i jedną z największych gwiazd był przez ponad 20 lat. W tym czasie wyznaczał standardy pracy w telewizji sportowej, zgarniając cztery piłkarskie Oscary dla najlepszego komentatora telewizyjnego.

Jako jeden z branżowych innowatorów, był pomysłodawcą i jednym z twórców reportażu „W kadrze” o kulisach pobytu reprezentacji Polski na Mundialu w 2002 roku. Obraz ten został nagrodzony drugą nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie. Bywa częstym gościem programów telewizyjnych, które szukają jego opinii o sporcie, m.in. magazynu „Misja Futbol”. To najczęściej oglądany program Onetu, nominowany także do nagrody „MediaTory” za przenoszenie ożywionej, piłkarskiej atmosfery z piłkarskiego boiska do studia.

Tomasz Smokowski wraz z Andrzejem Twarowskim, promując aktywność fizyczną i angażując swoich odbiorców, stworzyli hashtag #rusz4litery, zachęcając Twitterową społeczność do uprawiania sportu. Promocja aktywnego trybu życia wykracza poza działalność dziennikarza w mediach społecznościowych. Tomasz Smokowski jest jednym z założycielu Ligi Biegowej oraz organizatorem pierwszych w Polsce Akademickich Mistrzostw w biegu na Jedną Milę.

Tomasz Smokowski