Blog

Arskom Group to przede wszystkim ludzie. Eksperci i pasjonaci, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają nowe umiejętności. W tym miejscu specjalnie dla Was piszemy o tym, co w świecie marketingu najważniejsze i najciekawsze.

Skąd czerpać informacje na temat rozgrywek siatkarskich?

Skąd czerpać informacje na temat rozgrywek siatkarskich?

2018-03-14 08:50:32 - Autor: Aleksandra Wojciechowska

Organizatorem spotkań PlusLigi jest Profesjonalna Ligia Piłki Siatkowej (PLPS). Obecnie PLPS przygotowuje nie tylko rozgrywki o mistrzostwo Polski, ale także o Puchar Polski. Posiada również prawa transmisyjne i reklamowe do wszystkich prowadzonych przez siebie rozgrywek. Jest też organizatorem Meczu Gwiazd, Mistrzostw Polski Old Boyów oraz rozgrywek Amatorskiej Ligi. Misją organizacji jest stałe podnoszenie poziomu polskiej siatkówki, a także promocja dyscypliny, także wśród amatorów.

Komunikacja z kibicami

Najwyższa liga rozgrywkowa w polskiej siatkówce komunikuje się z fanami przede wszystkim przez media własne. By być w kontakcie z fanami wszystkich klubów grających w PlusLidze, liga stosuje narzędzia internetowe. Oprócz strony internetowej www.plusliga.pl, liga jest obecna w mediach społecznościowych, posiada grę-konkurs „Wygraj Polską Ligę Siatkówki”, stronę do typowania wyników oraz aplikację z funkcją czytania wyniku na żywo. W swoich przekazach PLPS stawia nie tylko na informacyjność, ale też na rozrywkę dla sympatyków polskich rozgrywek siatkarskich.

Media społecznościowe to podstawa

Liga jest obecna w czterech najpopularniejszych mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube. Konta funkcjonują pod nazwą Siatkarska Liga i udostępniane są tam informacje dotyczące wszystkich lig prowadzonych przez PLPS, a więc nie tylko PlusLigi, ale też Ligi Siatkówki Kobiet, Młodej Ligi i Młodej Ligi Kobiet. Zamieszczane są tam również newsy na temat występów polskich zespołów w Lidze Mistrzów, reprezentacji narodowej, siatkarskich imprez odbywających się w Polsce i na świecie, a także ciekawostki i reklamy produktów dostępnych w partnerskim sklepie. PLPS jest bardzo aktywna na tym koncie, posty pojawiają się nawet kilka razy dziennie. W przypadku Instagrama, pojawia się wiele zdjęć udostępnionych z oficjalnych kont ligowych klubów i zawodników. Filmy przesyłane na YouTube, stanowią uzupełnienie wideo pojawiającego się na oficjalnych stronach lig (PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet, itd.).

Ligowy typer

Platforma dostępna pod adresem kibice.siatkarskaliga.pl. to przede wszystkim narzędzie do typowania wyników ligowych spotkań. Rezultaty spotkań można obstawiać anonimowo, ale również poprzez założenie konta, które będzie uwzględnione w rankingu typujących. Oprócz tego, kibice mogą komunikować się ze sobą na forum, wypowiadać się w sondach, sprawdzać nadchodzące wydarzenia oraz śledzić wyniki na żywo. Na stronie pojawiają się też powiadomienia o nowych postach w mediach społecznościowych ligi siatkarskiej. Strefa kibica jest tworzona przez PLPS we współpracy z zakładami bukmacherskimi forBET[1].

 

Własny klub PlusLigi

W sezonie 2016/2017 wystartował menedżer siatkarskich rozgrywek Wygraj Polską Ligę Siatkówki. Każdy użytkownik mógł stworzyć własny klub, kupić 12 zawodników i rywalizować w wybranej przez siebie lidze (np. prywatnej, regionalnej). Przebieg gry jest ściśle związany z aktualnymi meczami PlusLigi. Pierwszy sezon tej gry cieszył się dużą popularnością, zostało założonych ponad 25 tysięcy drużyn[2].

 

Siatkarskie mecze w samochodzie

Aplikacja mobilna Siatkarska Liga pozwala na śledzenie na żywo wyników i statystyk nie tylko rozgrywek PlusLigi, ale także Ligi Siatkówki Kobiet. Znajdziemy tam też informacje o klubach, rozgrywkach oraz dostępność biletów na najbliższe spotkania.  Najciekawszą opcją aplikacji jest funkcja czytania wyniku na żywo. Podczas tworzenia oprogramowania, kibice poprzez głosowanie mogli zdecydować, którzy zawodnicy użyczą swoich głosów w aplikacji. Fani w ramach głosowania wybrali Karola Kłosa, zawodnika PGE Skry Bełchatów jako lektora rozgrywek PlusLigi oraz Annę Werblińską, ówczesną przyjmującą Chemika Police, jako głos meczów Ligi Siatkówki Kobiet. Aplikacja dostępna jest na systemy Android i iOS, została już pobrana ponad 5 tysięcy razy.

 

[1] Siatkarska Liga – Strefa Kibica, http://kibice.siatkarskaliga.pl/.

[2] Dziękujemy za Wygraj PlusLigę!, Siatkarska Liga TV Extra 2.05.2017, https://www.youtube.com/watch?v=g5u9UzVmGUo.

Aleksandra Wojciechowska